• هدفمندسازی یارانه ها، کلاه برداری تاریخی و بی سابقه از ملت ایران

     نامه به مقام معظم رهبری، بهمن ماه سال ۹۲
  • 1

مطالب و نوشته های دیگران

 فریادی علیه استعمار

فریادی علیه استعمار

زندگی و زمانه آیت‌الله کاشانی در گفت‌وگو با مرحوم آیت‌الله مرعشی نجفی

نشست بازنگری در قانون اساسی

نشست بازنگری در قانون اساسی

دکتر محمود کاشانی: روسای جمهور به ویژه آقای روحانی  اهتمامی برای اجرای قانون اساسی ندارند.

عباس عراقچی در برنامه زنده رود

عباس عراقچی در برنامه زنده رود

رهبری حواسشان به همه چیز بود.

باغی دیگر قربانی شهرفروشی

باغی دیگر قربانی شهرفروشی

باغ بن بست کربلایی محله فرشته هم تخریب شد!

نامه اعتراض دکتر محمود کاشانی به رئیس صدا و سیما درباره "معما شاه"

نامه اعتراض دکتر محمود کاشانی به رئیس صدا و سیما درباره "معما شاه"

به روشنی پیش‌بینی مي‌کنم کارگردانان این سریال در پی بیان حقایق تاریخی نیستند

نادران در گفتگوی مشروح با مهر

نادران در گفتگوی مشروح با مهر

بودجه جای قانون نویسی و حذف قوانین دائمی نیست

نیک‌روش، شهردار تهران در سال 59

نیک‌روش، شهردار تهران در سال 59

گفتم گسترش تهران انقلاب را شکست می‌دهد

اظهارات دکتر مرندی در برنامه «شناسنامه»

اظهارات دکتر مرندی در برنامه «شناسنامه»

موسوی می‌گفت باید پزشکان را کتک بزنیم!/ مصاحبه موسوی با مجله «تایم» و تهدید نظام به فشار خیابانی برایم عجیب بود؛ عجیب تر آنکه عذرخواهی نکردند

جدیدترین مطالب

وزارتخانة-موسوم-به-«صنعت،‌-معدن-و-تجارت»-صَمت-غیر-قانونی-است

وزارتخانه موسوم به «صنعت،‌ معدن و تجارت» (صَمت) غیر قانونی است

در آستانه جلسه رأی اعتماد مجلس به وزیر پیشنهادی صمت
سخنرانی-در-مسجد-صفاری-کاشان

سخنرانی در مسجد صفاری کاشان

سه شنبه، ۲۹ بهمن ۱۳۹۸
بازگشت-به-قانون-اساسی-و-اصلاح-قانون-انتخابات،یگانه-راه-عبور-از-بحران¬ها

بازگشت به قانون اساسی و اصلاح قانون انتخابات،یگانه راه عبور از بحران ها

نامه ای سرگشاده خطاب به آقای خامنه ای در تاریخ ۲۲ بهمن ۹۸
مسئول-اصلی-سقوط-هواپیمای-اوکراینی-کیست؟

مسئول اصلی سقوط هواپیمای اوکراینی کیست؟

 در پی سقوط هواپیمای مسافربری تهران کیف، منتشر شده در تاریخ ۱۲ بهمن ۱۳۹۸
سخنرانی-در-زورخانه-بیت-الاکبر-کاشان

سخنرانی در زورخانه بیت الاکبر کاشان

به مناسبت یادمان علم به دوشان عصمت و طهارت در تاریخ پنجشنبه، ۱۰ بهمن ۱۳۹۸
وزارتخانه-های-غیر-قانونی-و-وزیران-بی-تخصّص

وزارتخانه های غیر قانونی و وزیران بی تخصّص

در آستانه رأی اعتماد به وزیران پیشنهادی

صفحه نخست

اظهارات دکتر مرندی در برنامه «شناسنامه»

موسوی می‌گفت باید پزشکان را کتک بزنیم!/ مصاحبه موسوی با مجله «تایم» و تهدید نظام به فشار خیابانی برایم عجیب بود؛ عجیب تر آنکه عذرخواهی نکردند

 دکتر سيدعليرضا مرندي، وزير بهداشت در دولت‌هاي دفاع‌مقدس و هاشمي‌رفسنجاني و نماينده مردم تهران در مجلس هشتم و رئيس فعلي فرهنگستان علوم‌ پزشكي روز گدشته با حضور در برنامه تلويزيوني «شناسنامه» به بيان بخشي از خاطرات خود از زمان حضورش در وزارت بهداشت و اتفاقات رخ داده در اين وزارتخانه و حاشيه‌هاي آن پرداخت.
به گزارش رجانیوز، همچنين مرندي در بخش ديگري از اين گفت‌وگو به ماجراي مصاحبه موسوي با مجله «تايم» اشاره كرد كه طي آن موسوي اعلام كرده بود كه ما خواهان تداوم اعتراض‌ها و فشار به رهبري هستيم كه به گفته مرندي موسوي بعد از اين اظهارنظر به‌دنبال تكذيب اين مصاحبه بود اما هيچ‌گونه اقدامي در اين رابطه انجام نداد و بر سر مواضع خود ماند.
مرندي در بخشي از اين مصاحبه به بيان روند انتخاب خود به عنوان وزير بهداشت در دولت دفاع‌مقدس پرداخت. وي با بيان اينكه من طي سال‌هاي 61 تا 63 معاون بهداشت وزارتخانه بودم گفت: فرداي روزي كه دكتر منافي نتوانست از مجلس راي اعتماد كسب كند وقتي به دفتر كارم مراجعه كردم ديدم از دفتر آقاي نخست‌وزير تلكسي آمده كه تو سرپرست وزارتخانه شده‌اي.
رئيس فرهنگستان علوم‌پز‌شكي ادامه داد: چون من جهت خاص سياسي را نشان نمي‌دادم، دو طرف با من مشكل داشتند و به‌قول معروف از دو طرف مي‌خوردم. آن زمان تحكيم وحدت به آقاي نخست‌وزير نامه مي‌نوشت كه فلاني پارتي‌بازي كرده و افراد را از دانشكده‌هاي علوم شهرستان‌ها به تهران منتقل كرده است. آقاي نخست‌وزير هم به من نامه مي‌زدند و مي‌گفتند: نبايد در جمهوري اسلامي از اين كارها كرد. وقتي من ليست 38نفره را مرور مي‌كردم، مي‌ديدم حتي يك نفر از اين ليست كه به تهران منتقل شده بودند با من آشنا نبودند، اما در مقابل مي‌ديدم كه فلان وزير از من تقاضاي انتقال دو تا از بچه‌هايش به تهران را داشت كه من مخالفت كردم، اما آقاي نخست‌وزير با اين درخواست موافقت مي‌كرد.
موسوی گفت اگر لازم باشد پزشكان را کتک مي‌زنم!
 
وي در ادامه افزود: در آن زمان هم وقتي دولت تغيير پيدا مي‌كرد بايد راي اعتماد مي‌گرفتيم و هم وقتي مجلس عوض مي‌شد، بايد راي اعتماد جديدي مي‌گرفتيم. آخرين باري كه نزديك بود به جلسه راي اعتماد، خدمت آقاي نخست‌وزير رسيدم و گفتم: ديگر نمي‌خواهم كانديداي وزارت باشم. ايشان اصرار كردند: بمان، اما نامه‌ها و برخوردها من را تضعيف كرده بود.
 
وزير بهداشت اسبق يادآور شد: مثلا در جلسه هيات دولت آقاي نخست‌وزير به من مي‌گفتند: تو وزير بهداري پزشكان هستي. من مي‌گفتم: اين پزشكان در جبهه در حال فعاليت هستند و ما نبايد با آنها برخورد قهري داشته باشيم، اما ايشان مي‌گفتند: بايد با آنها چنين برخوردي داشت. ما آنها را مي‌زنيم و حتي اگر لازم باشد آنها را ممنوع‌الخروج مي‌كنيم.
 
مرندي در ادامه به بيان رفتارهاي دوگانه موسوي با وي پرداخت. وي گفت: در جلسه‌اي كه با آقاي نخست‌وزير داشتم، گفتم: نمي‌خواهم در وزارت بمانم، اما ايشان براي اولين بار خيلي از من تعريف كردند و گفتند: هيچ وزارتخانه‌اي مثل شما نيست و شما حتي از وزارت كشور هم مهم‌تر هستيد.
 
وي افزود: يك هفته بعد از آن جلسه با من تماس گرفتند و گفتند: آقاي نخست‌وزير با شما كار دارد. خدمت ايشان رسيدم و ايشان گفتند: شما استعفا بده و برو، گفتم: چطور؟ گفتند: هيچي، استعفا بده. گفتم: هفته پيش من از شما خواهش كردم كه در وزارتخانه نمانم، اما شما اصرار كرديد، الان مي‌گوييد استعفا بده؟ من در صورتي استعفا مي‌دهم كه شما علتش را به من بگوييد. ايشان گفتند: من تحت فشار هستم كه تو نبايد در وزارت بهداري باشي و اگر تو بماني از من حمايت نمي‌كنند و در نتيجه نمي‌توانم كار كنم.
 
مخالفت رهبر معظم انقلاب با استعفا
 
مرندي در ادامه اين گفت‌وگو گفت: من به آقاي خامنه‌اي موضوع را خواهم گفت. پيش از اين وقتي در هيات دولت به مشكلي برمي‌خورديم ايشان مي‌گفتند: با آقاي هاشمي (رئيس مجلس وقت) صحبت خواهيم كرد، اما در اين مورد موضوع به آقاي خامنه‌اي كشيد. وقتي از جلسه بيرون آمدم، با خودم گفتم: نكند دارم اشتباه مي‌كنم و بايد استعفا مي‌دادم. در نهايت به ديدار مقام معظم رهبري رفتم تا از ايشان مشورت بگيرم. وقتي داستان را براي ايشان تعريف كردم، گفتند: من هم با تو موافقم كه استعفا ندهي. من كارم را ادامه دادم تا اينكه نامم براي راي اعتماد به مجلس رفت.
 
مصاحبه میرحسین موسوي با مجله «تايم»
 
مرندي در ادامه اين گفت‌وگو به بيان خاطرات خود درباره حوادث مرتبط با انتخابات رياست‌جمهوري سال 88 و ماجراي مصاحبه ميرحسين موسوي با مجله «تايم» پرداخت. وي در اين رابطه گفت: نكته‌اي كه خيلي برايم عجيب بود مصاحبه‌اي بود كه آقاي مهندس موسوي چند روز قبل از انتخابات با مجله تايم آمريكا انجام دادند كه روز انتخابات منتشر شد. ايشان در اين مصاحبه گفته بودند: ما با اين تظاهرات خياباني باشكوهي كه داريم به رهبري فشار مي‌آوريم تا قدرت و توانمندي‌هاي ايشان را تقسيم كنيم. ما قانون‌اساسي داريم و كسي نبايد در خيابان‌ها به‌دنبال گرفتن قدرت و توانمندي‌هاي رهبري باشد.
 
وي همچنين گفت: روزي كه اين مصاحبه را خواندم به ايشان نامه نوشتم: اين حرف‌ها با شناختي كه من از تو دارم درست نيست، بيا و اين صحبت‌ها را تكذيب كن. هشت روز بعد از انتخابات آقاي مهندس موسوي با من تماس گرفتند . ايشان در اين تماس تلفني به من گفتند: من وسيله تكذيب اين مصاحبه را ندارم و سايت من را بسته‌اند. من در پاسخ گفتم: شما احتياجي به سايت نداريد. همانطور كه مدام اطلاعيه صادر مي‌كنيد، يك اطلاعيه هم در تكذيب اين مصاحبه صادر كنيد. ايشان گفتند: اگر به من اجازه دهند به‌صورت زنده در تلويزيون مصاحبه كنم، ممكن است به اين موضوع هم اشاره‌اي داشته باشم. من در پاسخ گفتم: من كه مسئول اين امور نيستم، اما مي‌دانم كه اين مصاحبه ضد ولايت فقيه و قانون‌اساسي بوده و شما بايد آن را تكذيب كنيد. اما ايشان ديگر در مورد تكذيب صحبت نكرد و اين آخرين تماس ما بود.

منبع: رجانیوز

دیدگاه‌ها  

+1 #1 ناشناس 1392-12-05 19:23
خداحفظش کنه.
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید